Ukraine  russianflag
Menu
A+ A A-

Pośrednictwo w sektorze opieka za granicą

CONSENSO sp. z o.o. pośredniczy w nawiązywaniu współpracy z zagranicznymi pracodawcami w sektorze pomocy domowej i opieki nad osobami starszymi. Osoby zainteresowane pracą w obszarze pomocy i opieki, mogą za naszym pośrednictwem rozpocząć pracę za granicą. Poprzez sieć naszych partnerów w Polsce, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech, pomożemy Państwu znaleźć satysfakcjonującą, dobrze płatną, legalną i bezpieczną pracę.

 

CHARAKTER PRACY:

Proste prace domowe (gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów, lekkie prace w ogrodzie), podstawowa opieka pielęgnacyjna (pomoc w codziennych czynnościach życiowych , troska o powierzoną osobę, o jej dobre samopoczucie). Rodzaj pracy zostanie dokładnie określony w umowie.

 

WYMAGANIA :

  • Opiekun lub opiekunka wyjeżdżający/a do pracy powinna znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Jest to warunek niezbędny w kontaktach z pacjentem, jego rodziną i lekarzem. Istnieje także możliwość zatrudnienia przy podstawowej znajomość języka obcego, zdobytej np. na 2-miesiecznym intensywnym kursie.
  • przyjazne i pogodne usposobienie, cierpliwość oraz życzliwość wobec podopiecznych,
  • chęć nabycia lub poszerzenia doświadczenia w zakresie opieki nad starszymi osobami,
  • odporności na stres,
  • uczciwości,
  • doświadczenia w opiece nad osobami starszymi,
  • mile widziane wykształcenie w zawodzie pielęgniarki.

 

Dla osób, które już mają za sobą doświadczenia w pracy za granicą, jak i osób, które dopiero zastanawiają się nad wyjazdem w charakterze opiekuna za granicą, CONSENSO sp. z o.o. przygotowało specjalny program szkolenia, obejmujący stronę praktyczną opieki na osobą starszą oraz uwzględniający specyfikę pracy w konkretnym kraju, rozbudowany o kurs językowy w zakresie niezbędnym do komunikatywnego porozumiewania się za granicą i w miejscu pracy. Kurs prowadzony jest przez wieloletnich praktyków z doświadczeniem zagranicznym, specjalistów oraz dyplomowanych lektorów języka obcego. Program kursu znajduje się w zakładce szkolenia.

 

Oferujemy Państwu kilka wariantów sfinansowania kosztów szkolenia, w tym możliwość skorzystania ze środków publicznych.

 

Więcej informacji uzyskają Państwo w dziale szkoleń :
Iwona Sosnowska, tel. + 48 730 306 106, biuro@consenso.info.pl